Polecane obiekty

Willa FALA

Atrakcje w okolicy Helu

  Półwysep Helski - to wąską, długa na 34 kilometry mierzeja utworzona przez płynący od wschodu prąd morski.

Władysławowo - to popularny wśród turystów kurort, położony nad Bałtykiem tuż przy wjeździe na Półwysep Helski.

Hel Atrakcje Turystyczne

Plaża w Helu »

Plaża w Helu to największa atrakcja turystyczna Helu. Do wyboru mamy dwie plaże. Jedną położoną nad otwartym morzem zwaną Dużą Plażą i tą od strony Zatoki Gdańskiej - zwaną Małą Plażą. Ta zatokowa plaża posiada doskonałą infrastrukturę turystyczną. W pobliżu są liczne bary, restauracje i sklepy. więcej »

Muzeum Rybołówstwa »

Muzeum Rybołówstwa w Helu położone jest przy helskim porcie, w zabytkowym poewangelickim kościele - to duża atrakcja turystyczna Helu. Muzeum prezentuje wystawy etnograficzne, łodzi i sprzętów rybackich z terenów Zatoki Puckiej i południowego wybrzeża Bałtyku, dzieje Morza Bałtyckiego, jego fauny i flory oraz dzieje Helu. Dodatkową atrakcją jest drewniana wieża, która pełni funkcję widokową. więcej »

 • 84-150 Hel, ul. Bulwar Nadmorski 2
 • 58 675 05 52
 • hel@nmm.pl

Muzeum Obrony Wybrzeża w Helu »

Muzeum Obrony Wybrzeża w Helu powstało w 2006 roku - to chyba najważniejsza historyczna atrakcja w Helu. Siedzibą muzeum są dwa największe obiekty ze znajdujących się na tym terenie: wieża kierowania ogniem i jedno ze stanowisk artyleryjskich baterii Schleswig-Holstein. więcej »

 • 84-150 Hel, ul.Helska 16
 • 58 675 74 88

Latarnia morska w Helu »

Latarnia Morska w Helu to ośmiokątna wieża z czerwonobrunatnej licowanej cegły, zwężająca się ku górze, zakończona galerią pod stożkowym dachem. Latarnia ma 41,5 m wysokości, a jej światło i taras widokowy umieszczone są na wysokości 39 m. więcej »

 • 84-150 Hel, ul. Bałtycka
 • 58 675 06 17

Fokarium w Helu »

Fokarium w Helu to największa, po plaży, atrakcja turystyczna miejscowości - co roku odwiedzają je tysiące turystów. Fokarium jest częścią Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego. Fokarium powstało w celu odtworzenia i ochrony kolonii fok szarych w rejonie południowego Bałtyku. W basenach fokarium znajdują się foki szare, które należały kiedyś do gatunku najpowszechniej występującego w rejonie Bałtyku Południowego, ale nieomal całkowicie wytępionego wskutek intensywnych i długotrwałych polowań. więcej »

 • 84-150 Hel, ul. Morska 2
 • 58 675 08 36

Port w Helu »

Port w Helu został wybudowany w latach 80-tych XIX wieku przez rząd pruski. Kolejne modernizacje, dokonane już przez rząd II Rzeczypospolitej w latach 1924-25 i 1929-33, doprowadziły do uzyskania obecnej konstrukcji i powierzchni. Port daje schronienie kutrom i łodziom rybackim, a także pełni funkcję przystani dla wodolotów i statków wycieczkowych. Znajduje się tu także przystań jachtowa z zapleczem gastronomiczno-sanitarnym i placówką odprawy granicznej. W 2006 roku oddano do użytku, usytuowaną w porcie, siedzibę informacji turystycznej, która dzięki swojej niepowtarzalnej budowie szybko stała charakterystycznym punktem miasta. więcej »

 • 84 -150 Hel, ul. Wiejska 24
 • 58 675 06 18

Muzeum Kolei Helskich »

Muzeum Kolei Helskich to muzeum otworzone w roku 2013. Jest to samodzielny oddział Muzeum Obrony Wybrzeża. Głównym zadaniem muzeum jest przybliżenie zapomnianej części historii obrony wybrzeża jaką było zaangażowanie kolejarzy we wsparcie logistyki działań obronnych. więcej »

 • 84-150 Hel, ul. Helska 16

Zabytki w Helu »

Zabytki architektury w Helu: były kościół ewangelicki pw. św. Piotra i Pawła z XV w. - obecnie Muzeum Rybołówstwa, zespół latarni morskiej, Muzeum Obrony Wybrzeża - fortyfikacje. więcej »

Loty Widokowe »

Wyjątkową atrakcją dla wczasowiczów spędzających urlop w okolicy Helu może się okazać lot widokowy nad Półwyspem. Oczywiście jeśli nie boimy się latać samolotem :) więcej »

 • Mickiewicza droga wojewódzka 216, 84-140 Jastarnia
 • 505 860 895

Półwysep Helski »

Ze względu na swój wyjątkowy charakter, od 1978 roku cały Półwysep Helski należy do Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. więcej »

Jurata »

Jurata to uznany, przedwojenny kurort, miejscowość letniskowa dla elity położona na środku Półwyspu Helskiego, w gminie Jastarnia, pomiędzy Jastarnią a miastem Hel. więcej »

Jastarnia »

Jak we wszystkich miastach nad zatoką, panują tutaj znakomite wprost warunki do uprawiania bardzo modnych sportów wodnych: windsurfingu i kitesurfingu. więcej »

Kuźnica »

Kuźnica to stara, kaszubska wioska rybacka, która od niedawna zamienia się w spokojne letnisko. więcej »

Chałupy »

Do dużej popularności Chałup przyczyniła się również funkcjonująca tu dawniej, budząca wiele kontrowersyjnych opinii, wydzielona plaża dla naturystów, którą rozsławił Zbigniew Wodecki przebojem "Chałupy Welcome to". więcej »

Władysławowo »

Władysławowo - popularny wśród turystów kurort, położony nad Bałtykiem między Przylądkiem Rozewie a Mierzeją Helską. więcej »

Chłapowo »

CHŁAPOWO to wymarzone miejsce dla ludzi, którzy doceniają spokój i kontakt z przyrodą. więcej »

Jastrzębia Góra »

Jeżeli zainteresowała Cię Jastrzębia Góra i chciałbyś się tam zatrzymać na dłużej, zapraszamy do zapoznania się z bazą noclegową tej miejscowości. więcej »

Rozewie »

Rozewie to najbardziej na północ wysunięty skrawek Rzeczpospolitej, którego zbocze porasta bukowy las. więcej »

Gdańsk, Gdynia i Sopot »

Gdańsk, Gdynia i Sopot tworzą ze sobą połączony, mniej lub bardziej, jeden organizm zwany trójmiastem. więcej »

Historia Helu »

Pochodzenie nazwy miasta nie zostało dotąd jednoznacznie wyjaśnione. W języku staropolskim nazwa Hel oznacza "wydmę, pustkowie, cypel", od której oprócz Helu miała się wywodzić również wcześniejsza nazwa Elbląga - "Helbląg". więcej »

Wizyt: 455 752, Dziś: 43, Osób online: 1

Kontakt i reklama Logowanie

Udostępnij stronę

Na Facebooku Wyślij mailem