Atrakcje
- Plaża w Helu
- Latarnia morska w Helu
- Port w Helu
- Muzeum Rybołówstwa
- Muzeum Obrony Wybrzeża w Helu
- Fokarium w Helu
- Muzeum Kolei Helskich
- Loty Widokowe na Półwyspie Helskim
- Półwysep Helski
- Jurata
- Jastarnia
- Kuźnica
- Chałupy
- Chłapowo
- Władysławowo
- Jastrzębia Góra
- Gdańsk
- Gdynia
- Sopot
- Historia Helu
Polecamy

Atrakcje w okolicy Helu
• Półwysep Helski - to wąską, długa na 34 kilometry mierzeja utworzona przez płynący od wschodu prąd morski.
• Władysławowo - to popularny wśród turystów kurort, położony nad Bałtykiem tuż przy wjeździe na Półwysep Helski.
Hel Atrakcje Turystyczne
Plaża w Helu »
Plaża w Helu to największa atrakcja turystyczna Helu. Do wyboru mamy dwie plaże. Jedną położoną nad otwartym morzem zwaną Dużą Plażą i tą od strony Zatoki Gdańskiej - zwaną Małą Plażą. Ta zatokowa plaża posiada doskonałą infrastrukturę turystyczną. W pobliżu są liczne bary, restauracje i sklepy. więcej »
Latarnia morska w Helu »
Latarnia Morska w Helu to ośmiokątna wieża z czerwonobrunatnej licowanej cegły, zwężająca się ku górze, zakończona galerią pod stożkowym dachem. Latarnia ma 41,5 m wysokości, a jej światło i taras widokowy umieszczone są na wysokości 39 m. więcej »
- ul. Bałtycka, Hel
- 58 675 06 17
Port w Helu »
Port w Helu został wybudowany w latach 80-tych XIX wieku przez rząd pruski. Kolejne modernizacje, dokonane już przez rząd II Rzeczypospolitej w latach 1924-25 i 1929-33, doprowadziły do uzyskania obecnej konstrukcji i powierzchni. Port daje schronienie kutrom i łodziom rybackim, a także pełni funkcję przystani dla wodolotów i statków wycieczkowych. Znajduje się tu także przystań jachtowa z zapleczem gastronomiczno-sanitarnym i placówką odprawy granicznej. więcej »
- ul. Wiejska 24, Hel
- 58 675 06 18
Muzeum Rybołówstwa »
Muzeum prezentuje wystawy etnograficzne, łodzi i sprzętów rybackich z terenów Zatoki Puckiej i południowego wybrzeża Bałtyku, dzieje Morza Bałtyckiego, jego fauny i flory oraz dzieje Helu. Dodatkową atrakcją jest drewniana wieża, która pełni funkcję widokową. więcej »
- ul. Bulwar Nadmorski 2, Hel
- 58 675 05 52
- hel@nmm.pl
Muzeum Obrony Wybrzeża w Helu »
Muzeum Obrony Wybrzeża w Helu powstało w 2006 roku - to chyba najważniejsza historyczna atrakcja w Helu. Siedzibą muzeum są dwa największe obiekty ze znajdujących się na tym terenie: wieża kierowania ogniem i jedno ze stanowisk artyleryjskich baterii Schleswig-Holstein. więcej »
- ul. Helska 16, Hel
- 58 675 74 88
- mow@helmuzeum.pl
Fokarium w Helu »
Fokarium w Helu to największa, po plaży, atrakcja turystyczna miejscowości - co roku odwiedzają je tysiące turystów. Fokarium jest częścią Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego. Fokarium powstało w celu odtworzenia i ochrony kolonii fok szarych w rejonie południowego Bałtyku. więcej »
- ul. Morska 2, Hel
- 58 675 08 36
Muzeum Kolei Helskich »
Muzeum Kolei Helskich to muzeum otworzone w roku 2013. Jest to samodzielny oddział Muzeum Obrony Wybrzeża. Głównym zadaniem muzeum jest przybliżenie zapomnianej części historii obrony wybrzeża jaką było zaangażowanie kolejarzy we wsparcie logistyki działań obronnych. więcej »
- ul. Helska 16, Hel
- 697 88 85 83
Loty Widokowe na Półwyspie Helskim »
Wyjątkową atrakcją dla wczasowiczów spędzających urlop w okolicy Helu może się okazać lot widokowy nad Półwyspem. Oczywiście jeśli nie boimy się latać samolotem. więcej »
- ul. Mickiewicza droga wojewódzka 216, Jastarnia
- 505 860 895
Półwysep Helski »
Ze względu na swój wyjątkowy charakter, od 1978 roku cały Półwysep Helski należy do Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. więcej »
Jastarnia »
Jak we wszystkich miastach nad zatoką, panują tutaj znakomite wprost warunki do uprawiania bardzo modnych sportów wodnych: windsurfingu i kitesurfingu. więcej »
Chłapowo »
Ta wieś rybacka, usytuowana 3 km na zachód od Władysławowa, na wysokim klifowym brzegu, pierwotnie nazywała się Klappow i zapis taki istniał od 1937 r. więcej »
Władysławowo »
Władysławowo - popularny wśród turystów kurort, położony nad Bałtykiem między Przylądkiem Rozewie a Mierzeją Helską. więcej »
Jastrzębia Góra »
Jastrzębia Góra dzięki malowniczemu położeniu na wysokim klifowy brzegu (67m n.p.m.) i rozległej bazie noclegowo-gastronomicznej przyciąga latem rzesze turystów. Nazwa pochodzi od najwyższego wzniesienia na Kępie Swarzewskiej i krążących nad nią drapieżnych ptaków. więcej »
Historia Helu »
Pochodzenie nazwy miasta nie zostało dotąd jednoznacznie wyjaśnione. W języku staropolskim nazwa Hel oznacza "wydmę, pustkowie, cypel", od której oprócz Helu miała się wywodzić również wcześniejsza nazwa Elbląga - "Helbląg". więcej »