Polecamy

Willa FALA

Atrakcje w okolicy Helu

  Półwysep Helski - to wąską, długa na 34 kilometry mierzeja utworzona przez płynący od wschodu prąd morski.

Władysławowo - to popularny wśród turystów kurort, położony nad Bałtykiem tuż przy wjeździe na Półwysep Helski.

Jastrzębia Góra

Jastrzębia Góra

Jastrzębia Góra dzięki malowniczemu położenu na wysokim klifowy brzegu (67m n.p.m.) i rozległej bazie noclegowo-gastronomicznej przyciąga latem rzesze turystów. Nazwa pochodzi od najwyższego wzniesienia na Kępie Swarzewskiej i krążących nad nią drapieżnych ptaków. W 2000 roku w wyników pomiarów geodezyjnych określono miejsce najdalej wysunięte na północ Polski  i nazwano je "Gwiazdą Północy" - wyznacznikiem tego punktu jest pamiątkowy obelisk. Z ciekawostek przyrodniczych warto zobaczyć wawóz Lisi Jar, który kiedyś miał około 10 km długości, jednak Bałtyk pochłonął znaczna jego część.

Jakie atrakcje warto zobaczyć w Jastrzębiej Górze?

PLAŻA 

Plaża w Jastrzębiej Górze to miejsce, które obowiązkowo należy odwiedzić w tej miejscowości. Jest to bardzo szeroka, piaszczysta plaża. Latem odwiedza ją wiele Turystów. Wieczorami plażowicze odwiedzają te miejsce ze wzgledu na przepiękne widoki, które oczarowują. Zachody słońca w Jastrzebiej Górze to świetna atrakcja. 

PROMENADA ŚWIATOWIDA 

Promenada Światowida to miejsce, które tętni życiem. To właśnie tutaj znajdują się wszystkie restauracje oraz różnorodne atrakcje. Wczasowicze mogą kupić tutaj wiele pamiątek, ponieważ przez całą promenadę rozpościągają się sklepiki z różnorodnymi szpargałami. Promenada jest również wpaniałym miejscem dla artystów. Latem w tym miejscu nie brakuje tancerzy, śpiewakow i iluzjonistów, którzy pokazują turystom swoje umiejętności. 

GWIAZDA PÓŁNOCY (ul. Norwida)

Dzięki inicjatywie Towarzystwa Przyjaciół Jastrzębiej Góry, w jednym z njbardziej centrlnych miejsc tego miasta został ustawiony pomnik "Gwiazda Północy". To właśnie tutaj znajduje się najbardziej wysunięty na północ punkt linii brzegowej polskiego wybrzeża. 

DOM WHISKY (ul. Droga Rybacka 60, tel. 691 380 000)

Dom Whisky to miejsce, które jest chętnie odwiedzane przez turystów Jastrzębiej Góry, To właśnie tutaj można kupić wiele różnorodnych alkoholów whisky, które nie są dostępne we wszystkich miejscach. Można ich również tutaj spróbować. Dodatkowym atutem tego miejsca jest możliwość spędzenia czasu, na przykład w deszczowy dzień, grając w gry planszowe, które są w tym miejscu dostępne. 

TRASY NORDIC WALKING 

Na terenie Jastrzębiej Góry jak i w okolicy zostało utworzonych wiele tras Nordic walking, które są świetną atrakcją dla fanów aktywnego wypoczynku. Trasy oznczone są różnorodnymi kolorami:

  • Trasa zielona - 5,5 km
  • Trasa czerowna - 10 km
  • Trasa czarna (trudna) - 16 km

Ostatnia aktualizacja - grudzień 2018
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.hel.info.pl nie odpowiada.

Komentarze

Dodaj komentarz
    Brak komentarzy użytkowników
Aby dodać swój komentarz, wypełnij poniższe pola. Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe.

Wizyt: 471 849, Dziś: 41, Osób online: 2

Kontakt i reklama Logowanie

Udostępnij stronę

Na Facebooku Wyślij mailem