Polecamy

Willa FALA

Atrakcje w okolicy Helu

  Półwysep Helski - to wąską, długa na 34 kilometry mierzeja utworzona przez płynący od wschodu prąd morski.

Władysławowo - to popularny wśród turystów kurort, położony nad Bałtykiem tuż przy wjeździe na Półwysep Helski.

Gdańsk

Gdańsk

Gdańsk to portowe miasto z wielowiekową, bogatą tradycją, jest jednym z ważniejszych miast w Polsce, zaraz po Warszawie stanowi najbardziej znane miasto polskie w świecie. To także stolica województwa pomorskiego. Jego historia zaczyna się około 970 roku, kiedy to notuje się istnienie grodu obronnego, wybudowanego przez książęta pomorskie. 

STARE MIASTO 

Stare miasto w Gdańsku to obowiązkowy punkt, który należy odwiedzić będąc w Gdańsku. To tutaj widać historię tego miasta. Przechadzając się jego ścieżkami możemy natrafić na wiele ciekawych atrakcji, restauracji czy sklepików. Stare miasto w Gdańsku jest dość rozległe. Ze względu na to należy poświęcić czas, aby je zwiedzić. 

MUZEUM II WOJNY ŚWIATOWEJ (ul. Plac Władysława Bartoszewskiego 1, tel. 58 760 09 60)

W tym muzeum możemy zaczerpnąć wiele historycznych faktów dotyczących czasów II Wojny Światowej. To idealne miejsce dla fanów historii. Muzeum jest bogato wyposażone w wiele ciekawych eksponatów. Te miejsce jest ogromną kopalnią faktów historycznych. 

Godziny otwarcia:

  • wtorek - piatek: od 10.00 do 19.00,
  • sobota - niedziela: od 10.00 do 20.00,
  • w poniedziałki Muzeum jest nieczynne.

WESTERPLATTE

Westerplatte to miejsce utworzone ze względu na trudny czas II Wojny Światowej. Jest to miejsce, które ma być symbolem tych czasów. Teren ten nie jest tylko miejscem historycznym. Wokół rośnie wiele zieleni. Dzięki temu osoby odwiedzający te miejsce mogą również odpocząć. W okolicy znajduje się wiele ławeczek, na których można odpocząć. 

POMNIK TRZECH KRZYŻY (ul. Plac Solidarności)

Pomnik Trzech Krzyży został stworzony ku pamięci osób, które odznaczyły się wielką odwagą i walką podczas II Wojny Światowej. Muzeum jest bardzo dobrze wyposażone. Wiele osób chwali sobie fakt, że muzeum jest bardzo dobrze oznakowane. Dzięki temu nie zgubimy nagle kierunku zwiedzania. 

Godziny otwarcia:

  • Poniedziałek - Piątek: 10.00 - 18.00
  • Sobota - Niedziela: 10.00 - 19.00

FONTANNA NEPTUNA (ul. Długi Targ)

Fontanna została utworzona dzięki inicjatywie burmistrza Bartłomieja Schachmanna i urzędującej wówczas rady miejscej. Jest ona umiejsowiona w najbardziej reprezentacyjnej części Gdańska - na Długim Targu przed wejściem do Dworu Artusa. Ciekawostką jest legenda, która głości, że każdy kto odwiedza Gdańsk pownien odwiedzić te miejsce i pocałować fontannę poniżej pleców. 

Ostatnia aktualizacja - grudzień 2018
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.hel.info.pl nie odpowiada.

Komentarze

Dodaj komentarz
    Brak komentarzy użytkowników
Aby dodać swój komentarz, wypełnij poniższe pola. Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe.

Wizyt: 467 736, Dziś: 27, Osób online: 3

Kontakt i reklama Logowanie

Udostępnij stronę

Na Facebooku Wyślij mailem