Atrakcje Turystyczne

Plaże na Półwyspie Helskim

Plaże na Półwyspie Helskim są piaszczyste i dość rozległe - w każdej z miejscowości na Półwyspie Helskim (Chałupy, Kuźnica, Jastarnia, Jurata, Hel) latem działają strzeżone kąpieliska morskie. Do dyspozycji mamy również plaże od strony Zatoki Puckiej - są węższe, ale działa tam wiele szkół i wypożyczalni sprzętu windsurfingowego. więcej »

Windsurfing na Helu

Zatoka Pucka i Półwysep Helski to chyba najlepsze miejsce na spotkanie z windsurfingiem, kitesurfingiem czy wakeboardingiem. Działą tu wiele szkół i wypożyczalni sprzętu. więcej »

Ścieżki rowerowe

Przez Półwysep Helski przebiega ścieżka rowerowa Puck - Władysławowo - Hel. Długość całej trasy to około 45 kilometrów. To ciekawy sposób na zwiedzanie Półwyspu Helskiego. Dodatkowo w trakcie wycieczki rowerowej można robić sobie przystanki na kąpiele morskie. więcej »

Półwysep Helski

Ze względu na swój wyjątkowy charakter, od 1978 roku cały Półwysep Helski należy do Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. więcej »

Loty Widokowe na Półwyspie Helskim

Wyjątkową atrakcją dla wczasowiczów spędzających urlop w okolicy Helu może się okazać lot widokowy nad Półwyspem. Oczywiście jeśli nie boimy się latać samolotem. więcej »

ul. Mickiewicza droga wojewódzka 216, Jastarnia

Fokarium w Helu

Fokarium w Helu to największa, po plaży, atrakcja turystyczna miejscowości - co roku odwiedzają je tysiące turystów. Fokarium jest częścią Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego. Fokarium powstało w celu odtworzenia i ochrony kolonii fok szarych w rejonie południowego Bałtyku. więcej »

ul. Morska 2, Hel

Plaża w Helu

Plaża w Helu to największa atrakcja turystyczna Helu. Do wyboru mamy dwie plaże. Jedną położoną nad otwartym morzem zwaną Dużą Plażą i tą od strony Zatoki Gdańskiej - zwaną Małą Plażą. Ta zatokowa plaża posiada doskonałą infrastrukturę turystyczną. W pobliżu są liczne bary, restauracje i sklepy. więcej »

Port w Helu

Port w Helu został wybudowany w latach 80-tych XIX wieku przez rząd pruski. Kolejne modernizacje, dokonane już przez rząd II Rzeczypospolitej w latach 1924-25 i 1929-33, doprowadziły do uzyskania obecnej konstrukcji i powierzchni. Port daje schronienie kutrom, łodziom rybackim, pełni funkcję przystani dla wodolotów i statków wycieczkowych. Znajduje się tu także przystań jachtowa z zapleczem i placówką odprawy granicznej. więcej »

ul. Wiejska 24, Hel

Footgolf Kaszëbë

Footgolf to połączenie piłki nożnej i golfa. Celem uczestnika gry jest wkopanie nogą piłki nożnej do dołka. Im mniej kopnięć, tym lepiej. więcej »

Centrum rekreacyjne Dzika Plaża, DW 216 (tuż przy drodze) 84-100 Swarzewo k. Pucka

Jurata

Jurata to uznany, przedwojenny kurort, miejscowość letniskowa dla elity położona na środku Półwyspu Helskiego, w gminie Jastarnia, pomiędzy Jastarnią a miastem Hel. więcej »

Jastarnia

Jak we wszystkich miastach nad zatoką, panują tutaj znakomite wprost warunki do uprawiania bardzo modnych sportów wodnych: windsurfingu i kitesurfingu. więcej »

Kuźnica

Kuźnica to stara, kaszubska wioska rybacka, która od niedawna zamienia się w spokojne letnisko. więcej »

Chałupy

Do dużej popularności Chałup przyczyniła się również funkcjonująca tu dawniej, budząca wiele kontrowersyjnych opinii, wydzielona plaża dla naturystów, którą rozsławił Zbigniew Wodecki przebojem "Chałupy Welcome to". więcej »

Chłapowo

Ta wieś rybacka, usytuowana 3 km na zachód od Władysławowa, na wysokim klifowym brzegu, pierwotnie nazywała się Klappow i zapis taki istniał od 1937 r. więcej »

Władysławowo

Władysławowo - popularny wśród turystów kurort, położony nad Bałtykiem między Przylądkiem Rozewie a Mierzeją Helską. więcej »

Jastrzębia Góra

Jastrzębia Góra dzięki malowniczemu położeniu na wysokim klifowy brzegu (67m n.p.m.) i rozległej bazie noclegowo-gastronomicznej przyciąga latem rzesze turystów. Nazwa pochodzi od najwyższego wzniesienia na Kępie Swarzewskiej i krążących nad nią drapieżnych ptaków. więcej »

Gdańsk

Gdańsk to portowe miasto z wielowiekową, bogatą tradycją, jest jednym z ważniejszych miast w Polsce, zaraz po Warszawie stanowi najbardziej znane miasto polskie w świecie. więcej »

Gdynia

Gdynia jest jednym z najmłodszych miast w Polsce, ponieważ powstało w latach 20 tych XX w. jako ważny port dla II Rzeczypospolitej, gdy sytuacja w Gdańsku teoretycznie Wolnym Mieście była dla władz Polski niepewna. więcej »

Sopot

Sopot ma niewiele ponad 100 lat, jednak jego architektura, dorobek kulturalny i klimat sprawiają, że przybywający tam ludzie przenoszą sie w czasie. więcej »