Gdańsk- jaka jest lokalizacja, jaka jest plaża, jakie są tu atrakcje?

  • location_on Gdańsk, ul. undefined

Gdańsk to portowe miasto z wielowiekową, bogatą tradycją, jest jednym z ważniejszych miast w Polsce, zaraz po Warszawie stanowi najbardziej znane miasto polskie w świecie. To także stolica województwa pomorskiego. Jego historia zaczyna się około 970 roku, kiedy to notuje się istnienie grodu obronnego, wybudowanego przez książęta pomorskie. 

STARE MIASTO 

Stare miasto w Gdańsku to obowiązkowy punkt, który należy odwiedzić będąc w Gdańsku. To tutaj widać historię tego miasta. Przechadzając się jego ścieżkami możemy natrafić na wiele ciekawych atrakcji, restauracji czy sklepików. Stare miasto w Gdańsku jest dość rozległe. Ze względu na to należy poświęcić czas, aby je zwiedzić. 

MUZEUM II WOJNY ŚWIATOWEJ (ul. Plac Władysława Bartoszewskiego 1, tel. 58 760 09 60)

W tym muzeum możemy zaczerpnąć wiele historycznych faktów dotyczących czasów II Wojny Światowej. To idealne miejsce dla fanów historii. Muzeum jest bogato wyposażone w wiele ciekawych eksponatów. Te miejsce jest ogromną kopalnią faktów historycznych. 

WESTERPLATTE

Westerplatte to miejsce utworzone ze względu na trudny czas II Wojny Światowej. Jest to miejsce, które ma być symbolem tych czasów. Teren ten nie jest tylko miejscem historycznym. Wokół rośnie wiele zieleni. Dzięki temu osoby odwiedzający te miejsce mogą również odpocząć. W okolicy znajduje się wiele ławeczek, na których można odpocząć. 

POMNIK TRZECH KRZYŻY (ul. Plac Solidarności)

Pomnik Trzech Krzyży został stworzony ku pamięci osób, które odznaczyły się wielką odwagą i walką podczas II Wojny Światowej. Muzeum jest bardzo dobrze wyposażone. Wiele osób chwali sobie fakt, że muzeum jest bardzo dobrze oznakowane. Dzięki temu nie zgubimy nagle kierunku zwiedzania. 

FONTANNA NEPTUNA (ul. Długi Targ)

Fontanna została utworzona dzięki inicjatywie burmistrza Bartłomieja Schachmanna i urzędującej wówczas rady miejskiej. Jest ona umiejscowiona w najbardziej reprezentacyjnej części Gdańska - na Długim Targu przed wejściem do Dworu Artusa. Ciekawostką jest legenda, która głosi, że każdy kto odwiedza Gdańsk powinien odwiedzić te miejsce i pocałować fontannę poniżej pleców. 

Ostatnia aktualizacja - luty 2020.
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.hel.info.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0