Gdynia - gdzie się znajduje, jak tam dotrzeć, co można tam robić?

  • location_on Hel, ul. undefined

Gdynia jest jednym z najmłodszych miast w Polsce, ponieważ powstało w latach 20 tych XX w. jako ważny port dla II Rzeczypospolitej, gdy sytuacja w Gdańsku teoretycznie Wolnym Mieście była dla władz Polski niepewna. Powstało zatem niewielkie miasto, które odznaczało się sporą nowoczesnością – nie znajdziemy tutaj barokowych kościołów, ani XIX-wiecznych kamienic. Większość mieszkańców zasiedla nowoczesne bloki, a centrum Gdyni zdominowane jest przez budynki z dwudziestolecia międzywojennego i współczesne architektury gdyńskiego modernizmu. Najważniejsze atrakcje i klimat miasta zobaczymy i poczujemy na Skwerze Kościuszki i ul. Świętojańskiej.

Co warto zobaczyć w Gdyni?

 

PORT 

Druga część Gdyni to miejscowość słynąca z przeładunku. Jest to polski port morski. Jego głównym zadaniem jest obsługa kontenerów. Jego drugą specjalizacją jest transport pasażerski. To właśnie stąd wysyłane są promy do Szwecji. Port w Gdyni jest również dużym portem rybackim. Na Oksywiu możemy zobaczyć port wojenny. 

CENTRUM NAUKI EXPERYMENT (ul. Aleja Zwycięstwa 96/98, tel. 512 494 175)

Centrum Nauki Experyment to miejsce, które opisuje świat z nieco innej perspektywy - poprzez spojrzenie naukami fizyki, chemii i geografii. Jest to świetna atrakcja dla rodzin z dziećmi. Jednak te miejsce nie stawia żadnych granic przed nikim. Jest tu wiele ciekawych atrakcji dla wszystkich, w każdym przedziale wiekowym. 

DAR POMORZA (ul. Al. Jana Pawła II, tel. 58 620 23 71)

Dar pomorza to statek - muzeum. trzymasztowy żaglowiec szkolny zakupiony przez społeczeństwo Pomorza w 1929 dla Szkoły Morskiej w Gdyni. Każdy odwiedzający te miejsce może zobaczyć jak funkcjonuje życie na wodzie. Do odkrycia możliwe są wszystkie części statku. Ekspozycje do zwiedzania znajdują się tutaj na 3 kondygnacjach statku. 

MOLO "ORŁOWO"

Molo w Gdyni to idealne miejsce dla osób lubiących spacery w pięknych okolicach. W każdą porę roku widoki tutaj są niesamowite. Jest to też świetny zdrowotny spacer, ponieważ powietrze tutaj wzbogacone jest odżywczym jodem. Molo ma długość 180 metrów. Z mola można również zobaczyć Klif Orłowski. 

AKWARIUM GDYŃSKIE (ul. Alej Jana Pawła II 1, tel. 58 732 66 01)

To świetne miejsce do spędzenia czasu z rodziną, przyjaciółmi. Jest to idealna alternatywa na niepogodny dzień. W tym obiekcie dostępne do obejrzenia jest wiele gatunków stworzeń morskich z całego Świata. 

Ostatnia aktualizacja - luty 2020.
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.hel.info.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0