Jurata - jaka jest lokalizacja, co warto wiedzieć, co robić?

Jurata to uznany, przedwojenny kurort, miejscowość letniskowa dla elity położona na środku Półwyspu Helskiego, w gminie Jastarnia, pomiędzy Jastarnią a miastem Hel. W Juracie możesz korzystać z długiej, spokojnej i szerokiej plaży nad Morzem Bałtyckim lub z węższej plaży nad Zatoką Pucką. Jurata położona jest w sosnowym lesie, panuje tutaj uzdrowiskowy mikroklimat. Szczególną atrakcją Juraty jest molo spacerowe, z którego podziwiać można Zatokę Pucką oraz deptak (ul. Międzymorze), łączący Morze Bałtyckie z Zatoką Pucką. Przez Juratę przechodzi szlak rowerowy biegnący wzdłuż Półwyspu Helskiego. W Juracie znajdziesz bogatą bazę noclegową i gastronomiczną. 

Co warto zobaczyć w Juracie?

 

PLAŻA (Wejście nr 61, 62)

Plaża w Juracie zachęca Turystów do wypoczynku swoim urokiem. Jej dużym atutem jest biały, drobny piasek oraz czystość. Plaża jest bardzo zadbana. Istnieje możliwość wypożyczenia leżaków, koszów oraz sprzętu wodnego. Na plaże można dojść dwoma wejściami: nr 61 oraz 62. 

MOLO (ul. Fr. P. Stefański 5)

Molo w Juracie to idealne miejsce na spacer. To właśnie tam podziwiać można panoramę Zatoki Puckiej. Można tutaj również skorzystać z wycieczki katamaranem. Molo zaopatrzone jest również w liczne ławeczki, na których można odpocząć i podziwiać widoki. 

WIEŻA WIDOKOWA (ul. Świętopełka 3)

Wieża widokowa w Juracie to jedna z chętniej odwiedzanych atrakcji w tej miejscowości. Aby wejść na szczyt wieży należy pokonać kilkadziesiąt schodów. Dostęp na wieże jest bezpłatny. Nie ma wyznaczonych godzin otwarcia, ponieważ wieża jest oddana do swobodnego użytkowania w każdy dzień tygodnia przez cały rok. 

PARK LINOWY "JU- HUU!!!" (Al. Wojska Polskiego 5-7, tel. 792 751 547)

Park linowy w Juracie to świetna atrakcja dla wszystkich. Nie ma tutaj żadnego przedziału wiekowego. To miejsce dla aktywnych osób, którzy lubią odpoczywać uprawiając sport. Najbardziej popularną atrakcją tego miejsca jest trasa nawiązująca do filmu "King Kong" Jest to przeszkoda dla najmłodszych. 

POMNIK JURATY (ul. Międzymorze)

Pomnik Juraty to miejsce, które warto zobaczyć będąc w tej miejscowości. Jurata to słynna bogini morska. Legenda głosi, że jest córką Boga Mórz dobrze znanego w tej okolicy. Pomnik Juraty został uroczyście odsłonięty 22.07.2006 roku. Ta data była  również ważna ze względu na 75 rocznicę powstania uzdrowiska. Autorem rzeźby jest Stanisław Szwechowicz. 

Ostatnia aktualizacja - luty 2020.
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.hel.info.pl nie odpowiada. 

Galeria

Lokalizacja

1 wyświetlenie w 2024r.
Łącznie 2224 (od 2023r.)
serce Twoje ulubione obiekty 0