Kuźnica

Kuźnica

Kuźnica to stara, kaszubska wioska rybacka, która od niedawna zamienia się w spokojne letnisko. Kuźnica położona jest na środku Półwyspu Helskiego, 12 km od miejscowości Władysławowo i 20 km od miasta Hel, pomiędzy miejscowościami Chałupy i Jastarnia. W Kuźnicy możesz korzystać z długiej, spokojnej i szerokiej plaży nad Morzem Bałtyckim, nad Zatoką Pucką zaś panują idealne warunki dla amatorów windsurfingu i kitesurfingu.

Co można robić w Kuźnicy?

PLAŻA (Wejście od ul. Helskiej)

Plaża w Kuźnicy jest czysta, pisaczysta o drobnym, białym piasku. Na terenie plaży, w okresie letnim, znajduje się strzezone kąpielisko - Kuźnica Kościół. Aby dotrzeć do plaży nalezy pokonać tory kolejowe. Na plaży można napotkać niekiedy kolorowe łodzie rybackie, co świetnie nawiązuje do historii tego miejsca. 

PRZYSTAŃ I PORT (ul. Gen. Hallera)

Kuźnica od lat uznawana jest za popularny ośrodek połowu ryb. W 2012 roku przystań oraz port rybacki został zmodernizowane. Na ten moment chroniony jest dwoma falochronami południowym (174 m) i wschodnim (110 m). To właśnie do nich cumują jednostki pływające. Powierzchnia portu zajmuje 3,5ha. 

KOŚCIÓŁ RYBACKI (ul. Księdza Szynalewskiego 26)

Kościół rybacki to obiekt, który został oddany do użytku mieszkańców Kuźnicy w 1933 roku. Kościół został nazwany w taki sposób ze względu na charakter miejscowości i ilość rybaków mieszkających w tym miejscu. Kościół został uwieńczony malowidłem ściennym, które przedstawia Jezusa nauczającego z łodzi oraz drewnianą amboną w jej kształcie.

ŚCIEŻKI ROWEROWE 

Poprzez mierzeje helską ciągnie się ścieżka rowerowa. Dociera ona aż do Pucka. Dodatkowym atutem tego miejsca jest możliwość kąpieli morskich, których można zarzyć w pobliżu ścieżki. Przemierzając przez trasę ścieżek rowerowych możemy poczuć wiejącą od morza świeżą bryzę. 

Ostatnia aktualizacja - luty 2020. 
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.hel.info.pl nie odpowiada.

Chcesz dodać obiekt?

Masz pytania odnośnie portalu, reklamy lub inne propozycje?
Zadzwoń lub napisz do nas!

Redakcja portalu nie udziela informacji o wolnych miejscach noclegowych

Akcept - marketing obiektów noclegowych

Nasze biuro:

Plac Piastowski 14/2,

58-560 Jelenia Góra

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00