Kuźnica - jaka jest lokalizacja, co robić, co zwiedzać?

  • location_on Hel, ul. undefined

Kuźnica to stara, kaszubska wioska rybacka, która od niedawna zamienia się w spokojne letnisko. Kuźnica położona jest na środku Półwyspu Helskiego, 12 km od miejscowości Władysławowo i 20 km od miasta Hel, pomiędzy miejscowościami Chałupy i Jastarnia. W Kuźnicy możesz korzystać z długiej, spokojnej i szerokiej plaży nad Morzem Bałtyckim, nad Zatoką Pucką zaś panują idealne warunki dla amatorów windsurfingu i kitesurfingu.

Co można robić w Kuźnicy?

 

PLAŻA (Wejście od ul. Helskiej)

Plaża w Kuźnicy jest czysta, pisaczysta o drobnym, białym piasku. Na terenie plaży, w okresie letnim, znajduje się strzezone kąpielisko - Kuźnica Kościół. Aby dotrzeć do plaży nalezy pokonać tory kolejowe. Na plaży można napotkać niekiedy kolorowe łodzie rybackie, co świetnie nawiązuje do historii tego miejsca. 

PRZYSTAŃ I PORT (ul. Gen. Hallera)

Kuźnica od lat uznawana jest za popularny ośrodek połowu ryb. W 2012 roku przystań oraz port rybacki został zmodernizowane. Na ten moment chroniony jest dwoma falochronami południowym (174 m) i wschodnim (110 m). To właśnie do nich cumują jednostki pływające. Powierzchnia portu zajmuje 3,5ha. 

KOŚCIÓŁ RYBACKI (ul. Księdza Szynalewskiego 26)

Kościół rybacki to obiekt, który został oddany do użytku mieszkańców Kuźnicy w 1933 roku. Kościół został nazwany w taki sposób ze względu na charakter miejscowości i ilość rybaków mieszkających w tym miejscu. Kościół został uwieńczony malowidłem ściennym, które przedstawia Jezusa nauczającego z łodzi oraz drewnianą amboną w jej kształcie.

ŚCIEŻKI ROWEROWE 

Poprzez mierzeje helską ciągnie się ścieżka rowerowa. Dociera ona aż do Pucka. Dodatkowym atutem tego miejsca jest możliwość kąpieli morskich, których można zażyć w pobliżu ścieżki. Przemierzając przez trasę ścieżek rowerowych możemy poczuć wiejącą od morza świeżą bryzę. 

Ostatnia aktualizacja - luty 2020. 
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.hel.info.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0