Sopot - gdzie się znajduje, jak tam dotrzeć, co można tam robić?

  • location_on Hel, ul. undefined

Sopot ma niewiele ponad 100 lat, jednak jego architektura, dorobek kulturalny i klimat sprawiają, że przybywający tam ludzie przenoszą się w czasie. Charakter Sopotu pozwala czuć sie wyjątkowo i z lekkiego dystansu obserwować wyjątkowość w każdym miejscu, począwszy od willi, w której wynajmuje się pokój, poprzez urokliwe uliczki i ludzi, a na restauracjach i klubach skończywszy. Sopot to wspaniała architektura – neoklasycyzm, neogotyk, secesja i eklektyzm. Wszystkie te style współgrają ze sobą tworząc niezapomniane uliczki, aleje i promenady. 

Co warto zobaczyć w Sopocie?

 

PLAŻA

Plaża w Sopocie osiągają długość aż 4,5 km. Jest to czysta, zadbana plaża. Są momenty kiedy plaża dostępna jest tylko w niektórych miejscach dla Gości hotelów. Istnieją również wyznaczone strzeżone kąpieliska. Plaża ma wiele dogodności: leżaki, kosze plażowe, wiele pubów i barów. 

MOLO 

Molo w Sopocie to jedno z najsłynniejszych miejsc w tej miejscowości. To najdłuższe molo w Polsce - ponad 500 metrów. Jest to świetne miejsce na letnie spacery w słońcu. Dodatkowym atutem jest odżywcze powietrze, przepełnione jodem. Należy pamiętać, że wejście na molo jest płatne! 

MUZEUM SOPOTU (ul. Księcia Józefa Poniatowskiego 8, tel. 58 551 50 31)

Muzeum Sportu to miejsce, które jest pełne historii. Znajduje się tu wiele atrakcji, fotografii, planów i mat, które są zachowane w idealnym stanie. Dla fanów historii ten obiekt to świetna atrakcja. Przedstawia historię miasta. 

KRZYWY DOMEK (ul. Bohaterów Monte Cassino 53, tel. 58 555 51 25)

Krzywy domek w Sopocie to miejsce, które jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc w Sopocie. To świetna atrakcja dla tych, którzy uwielbiają niestandardowe miejsca. Tutaj możesz poczuć się jak w innym świecie. 

SKANSEN GRODZISKO (ul. Jana Jerzego Haffnera 63/63, tel. 58 340 66 00)

Skanses Grodisko znajduje się na polu. Jego kształt to koliste wzniesienie. Jest to świetna atrakcją dla tych, którzy są odkrywcami ciekawych historii. Jest to fragment pozostałości po dawnym grodzie, który miał tutaj swoje miejsce. 

Ostatnia aktualizacja - luty 2020. 
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.hel.info.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0