Archiwum - Hel Imprezy - Lato 2014

01 STY 1970 wstecz

Lato 2014 - Hel Imprezy

czerwiec

  • 19-21 czerwca - Turniej Tenisowy Amatorów o Puchar Kortów „BARAKUDA”. Na zwycięzców i pozostałych czekają puchary, nagrody i upominki. Panie rozpoczynają gry 19.06 tj. w czwartek o godz. 13.00, natomiast panowie zaczną 20.06 w piątek. W tym dniu o godz. 20.00 organizator zaprasza uczestników turnieju na spotkanie integracyjne. Zapisy osobiście lub na tel. 698 322 458
  • 29 czerwca - Święto Miasta – cykliczna impreza miejska, która odbywa się na scenie przy Bulwarze Nadmorskim. Jest to dzień, w którym promowane są helskie talenty, które mają okazję pokazać się na scenie szerszej publiczności. Imprezę kończy występ gwiazdy wieczoru. Podczas Święta Miasta odbywa się wiele konkursów i zabaw z nagrodami.

lipiec/sierpień 

  • 13 lipca - 12 sierpnia - Teatr w Remizie - Przedstawienia odbywają się w remizie strażackiej OSP i są nieodpłatne, ale z powodu ograniczonej ilości miejsc potrzebna jest wcześniejsza rezerwacja. Od dwóch lat w kawiarni Słoneczna prowadzone są także spotkania z aktorami oraz Salon Wiejska 82 – to spotkania, na których wspominamy nieżyjących polskich aktorów.
  • 19 lipca - 17 sierpnia - XIV Letni Międzynarodowy Festiwal Kultury i Sztuki w Helu. Podczas festiwalu można posłuchać koncertów sław światowych. Koncerty są nieodpłatne i odbywają się w helskim kościele oraz w Muzeum Rybołówstwa.

sierpień 

  • 12-24 sierpnia - D-Day Hel. DDAY Hel ma na celu propagowanie tzw. „żywej historii” poprzez plenerowe widowiska historyczne przeprowadzone przez Grupy Rekonstrukcji Historycznej. Imprezy te posiadają duży walor edukacyjny; ożywiają historię; pokazują młodemu pokoleniu jaki wysiłek młode pokolenie tamtych lat podjęło dla obrony wartości takich jak wolność. Uczą szacunku do dziedzictwa historycznego i materialnego.
  • 22-24 sierpnia - BCT Marathon. Długodystansowy wyścig pływacki na otwartych wodach. Trasa do przepłynięcia to około 18 km. Celem imprezy jest krzewienie idei długodystansowego pływania, jako sportu ekstremalnie wymagającego sił od zawodników biorących w nim udział.

Informacje na podstawie oficjalnej strony miasta: http://www.gohel.pl
Za zmiany redakcja www.hel.info.pl nie odpowiada.