Jastarnia

Jastarnia

Jastarnia położona jest mniej więcej w połowie długości helskiej mierzei. Współcześnie Jastarnia to wielki ośrodek urlopowy a także rybacki. Na urlopowiczów oczekują strzeżone kąpieliska z piaszczystymi plażami, tak nad bezpośrednim Bałtykiem jak i nad zatoką. Dla turystów z czworonogami otwarty jest sektor plaży między Jastarnią i Juratą (wejście 55).

Jakie atrakcje warto zobaczyć w Jastarni?

CHATA RYBACKA (ul. Rynkowa 10)

Z zabytków kaszubskiej kultury rybackiej odkryjemy tu Chatę Rybacką, prywatne Muzeum Pod Strzechą, okazy umieszczone są też w portowym bosmanacie. Muzeum ukazuje starodwane życie rybaka, który zamieszkiwał ten dom. W sezonie letnim można zwiedzać muzeum.

REJSY KUTREM RYBACKIM "MAGDALENA" (tel. 511 443 563)

Rejsy kutrem rybackim "Magdalena" oferują turystom rejs po morzu w stylu kaszubskim, po trasie Jastarnia - Hel/Hel - Jastarnia. Każdy turysta może poczuć się jak za dawnych lat kiedy pierwotni mieszkańcy tej okolicy, aby przeżyć byli specjalistami w łowieniu ryb i znali się na tym najlepiej jak mogli. 

  • Bilet normalny: w jedną stronę - 25 zł, w obie strony - 45 zł
  • Bilet ulgowy: w jedną stronę - 17 zł, w obie strony - 30 zł

HALA SPORTOWA (ul. Stelmaszczyka 4, tel. 58 675 28 56)

Hala sportowa w Jastarni to miejsce, które jest świetną alternatywą na deszczowe dni. Tutaj można uprawiać sport na wiele sposobów. Do dyspozycji osób odwiedzających te miejsce jest wiele przedmiotów sportowych, boisk. W sezonie letnim (lipiec - sierpień) hala przyjmuje tylko większe grupy z opiekunami. 

Godziny otwarcia: 

  • Poniedziałek - Piątek: 8.00 - 20.30

Cennik:

  • Jednorazowe wejście - 8 zł

SKANSEN FORTYFIKACJI (ul. Mickiewicza, tel. 601 923 883)

Skansen fortyfikacji znajduje się 3,5 km na zachód od centrum miasta. Dokładnie znajduje się w pobliżu campingu Maszopiera. Wielkość skansenu to około 400 metrów półwyspu. Ten obszar wyznacza środek półwyspu - znajduje się w połowie cypla. 

Ostatnia aktualizacja - luty 2020. 
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.hel.info.pl nie odpowiada.

Chcesz dodać obiekt?

Masz pytania odnośnie portalu, reklamy lub inne propozycje?
Zadzwoń lub napisz do nas!

Redakcja portalu nie udziela informacji o wolnych miejscach noclegowych

Akcept - marketing obiektów noclegowych

Nasze biuro:

Plac Piastowski 14/2,

58-560 Jelenia Góra

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00